facebook

Kategorie mp3 na sprzedaż

Nawigacja

Filmiki edukacyjne

Stowarzyszenie miłośników twórczości Jaromira Nohavicy "Kometa"

Zagadki muzyczne

Książki

Zobacz temat

Drukuj temat
8. "Bajka o piosence, która szukała rodziny" Marcin Paluch (BIŁGORAJ)
rufitina
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2012 13:19
Awatar

Super Admin

Data rejestracji: 15.01.09

Marcin Paluch – uczeń klasy III a – „Bajka o piosence, która szukała rodziny” - opiekun Marzanna Frączek

Był sobie chłopczyk, który lubił chodzić z tatą na ryby. Pewnego dnia tata chłopca wyjechał a jemu bardzo się nudziło, więc postanowił napisać piosenkę . Pisał i pisał, piosenka stawała się coraz piękniejsza. Kiedy skończył, był bardzo zadowolony ze swojego dzieła, więc postanowił je pokazać w domu swojej mamie. Gdy zbierał się do domu, piosenkę porwał wiatr. Leciała i leciała nad polami, domami i lasami, aż zaczepiła o gałąź sosny w ciemnym lesie. Była bardzo smutna i przestraszona, bo nie wiedziała, gdzie się znalazła i co ją czeka. W pewnym momencie usłyszała piskliwe głosiki . Zlękniona próbowała dostrzec, czyje to głosy i wtedy zobaczyła dwa małe pisklątka czekające w gnieździe na swoją mamę.
- Kim jesteś? - zapytały pisklęta.
- Jestem Piosenką - odpowiedziała , już mniej zlękniona.
- Skąd pochodzisz? - spytały się pisklęta.
- Nie wiem - odpowiedziała.
W tym czasie przyleciała mama piskląt i dała im jeść.
- Mamo piskląt, mogę trochę zostać z wami w tym lesie , bo sama się bardzo boję? - spytała się Piosenka.
- Oczywiście!- odpowiedziała mama piskląt.
- Hura, hura! - popiskiwały ptaszki.
Tak więc Piosenka została z ptaszkami. Bardzo jej się u nich podobało , zaprzyjaźniła się z mieszkańcami lasu. Tęskniła jednak za chłopcem i bardzo chciała do niego wrócić. Ptaszki widziały, jak Piosenka tęskni i zaproponowały jej, że jak nauczą się latać, to pomogą jej wrócić do chłopca. Gdy już nadszedł tak wyczekiwany przez Piosenkę dzień, była bardzo poruszona. Pożegnała się ze wszystkimi i wyruszyli w drogę. Gdy tak lecieli, natrafili na burzę i znowu silny wiatr wyrwał Piosenkę z pazurków ptaszków. Leciała i wirowała, aż w końcu cała zmoknięta trafiła na próg domu.
W domu tym mieszkał Kompozytor. Pisał muzykę do tekstów innych autorów i w ten sposób powstawały piosenki. Kompozytor usłyszał cichy szloch, więc otworzył drzwi. Zobaczył Piosenkę i tak żal mu się jej zrobiło, że wziął ją do domu. Piosenka opowiedziała mu całą swoją historię i to, jak bardzo tęskni za chłopcem.
- Bardzo cię polubiłem Piosenko i jest mi ciebie żal , więc żeby cię rozweselić napiszę muzykę do twoich słów - powiedział Kompozytor.
- Jak to napiszesz muzykę do moich słów? - powiedziała Piosenka - Nic z tego nie rozumiem,
po co?
- Bo piosenka to tekst oraz muzyka do niej. Wtedy można cię zaśpiewać i jest to bardzo fajne - powiedział Kompozytor.
Piosenka nic z tego nie rozumiała. Nie wiedziała, po co jej muzyka - przecież już była piosenką, ale zaufała Kompozytorowi i zgodziła się aby napisał do niej muzykę.
Wiele dni razem układali muzykę , aż powstała wspaniała piosenka.
- Hura, to jest wspaniałe! Jestem teraz taka piękna. Szkoda tylko, że nikt mnie nie słyszy - zadumała się Piosenka.
- Nie martw się, jutro w szkole zaśpiewamy cię razem z dziećmi na kółku muzycznym - powiedział Kompozytor.
Kompozytor tęsknił za swoimi dorosłymi już dziećmi, więc pomagał w szkolnym zespole. Sprawiało mu to wiele radości i czuł, że pomaga dzieciom. Dlatego z miłą chęcią zaniósł piosenkę do szkoły. Dzieci były zachwycone i chętnie śpiewały nową piosenkę. Piosenka była bardzo zadowolona, że innym sprawia tyle przyjemności, ale z dnia na dzień coraz bardziej tęskniła za chłopcem.
- Co ci jest Piosenko? - spytał Kompozytor widząc ją zasmuconą.
- Tęsknię za moim chłopcem - odpowiedziała ze szlochem w głosie. - Czuję się taka samotna. Wszyscy mają rodzinę, a ja nie.
- Przecież ja jestem twoją rodziną i bardzo cię kocham.
- Wiem, że mnie kochasz i ja ciebie też , ale bez mojego chłopca czuję się taka niepełna - szlochała Piosenka.
Kompozytorowi zrobiło jej się żal i zastanawiał się, co może zrobić, aby ją rozweselić. Gdy tak dumał, uświadomił sobie, że jedyną rzeczą jaka może uszczęśliwić Piosenkę, jest pomóc odnaleźć jej chłopca. Następnego dnia Kompozytor z samego rana poinformował ją, że ma dla niej wspaniałą niespodziankę. Piosenka była zachwycona, gdy dowiedziała się, że jadą odnaleźć jej chłopca. Jechali kilka godzin i Piosenka coraz bardziej przypominała sobie okolicę, w której się urodziła. Po długich poszukiwaniach, z pomocą życzliwych ludzi, odnaleźli dom, w którym mieszkał chłopiec chodzący z tatą na ryby. Kompozytor zapukał do drzwi małego domku nad strumieniem. Otworzył je dziesięcioletni chłopiec, który był bardzo zdziwiony, gdy usłyszał
w jakiej sprawie przybył nieznajomy.
- Moja kochana Piosenko, tak bardzo za tobą tęskniłem! Myślałem, że nigdy cię nie zobaczę - wyszeptał chłopiec przytulając do piersi piosenkę.
- Ja też jestem najszczęśliwsza na świecie i już nigdy cię nie opuszczę - odpowiedziała Piosenka.
Wieczorem przy ognisku wszyscy śpiewali Piosenkę, która bardzo im się podobała. Rodzice chłopca byli z niego bardzo dumni, że ich mały synek stworzył coś tak pięknego. Najszczęśliwsza była jednak Piosenka, która w końcu odnalazła swoich bliskich, miała pełną szczęśliwą rodzinę i już nigdy nie będzie samotna.
KONIEC.
Edytowane przez rufitina dnia 15-06-2012 13:22

bboson
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-03-2016 10:18
Newbie

Data rejestracji: 18.03.16

Piękna bajka! Tytuł bajki od razu mnie zaintrygował, jak już przeczytałem całość Twojej pracy, to żałowałem, że już jest koniec. Naprawdę masz talent. Uważam, że powinieneś wygrać ten konkurs. Gratuluję wyobraźni, która w tak doskonały sposób przelałeś na papier.

Pozdrawiam, Medpharm - dietetyka: książki
Edytowane przez bboson dnia 06-04-2016 19:50

Przeskocz do forum:
 Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności.